Ve čtvrtek 01.12. bude otec Michal navštěvovat nemocné.

V pátek 02.12. zveme děti na spolčo, které bude na faře v 17:00. Téma: Buď s Bohem!

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži zve na Den otevřených dveří v sobotu 03.12. od 9:00 do 12:00 hod.

Účelová sbírka na opravy kostela z minulé Ne činila 4 080 Kč. Děkujeme všem dárcům.

Do nedělní sbírky můžete přispět také převodem z účtu na: 169752339 / 0300.

Kromě neděle budeme mši sv. začínat v adventu vzadu v kostele s dětmi průvodem s lampičkami.

V sakristii vždy po mši sv. se mohou nechat zapsat úmysly na mše sv. na příští pololetí.

Náboženská výuka dětí probíhá na faře, vždy každý čtvrtek od 16:45. Vede paní katechetka Mgr. Dana Malenovská.

Naše fara byla nabídnuta ke krátkodobému ubytování pro občany Ukrajiny utíkající před válkou.

Na faře byla ubytována na potřebnou dobu skupina občanů Ukrajiny utíkající před válkou.

Od podzimu roku 2020 se připravuje restaurátorský záměr na restaurování obrazu sv. Martina na hlavním oltáři na rok 2022.

NPÚ vydal schválení k restarurátorskému záměru na restaurování obrazu na hlavním oltáři. Nacenění: 445 000 kč. Plánovaná realizace v roce 2022 bude záviset na finanční dotaci MK ČR a Zlínského kraje.

Paní Grossová z NPÚ dala souhlas k restaurování plátna, zamítla však ZS na restaurování rámu. V 1. polovině příštího roku dojde vyjádření Ministerstva kultury ČR ohledně schválení či neschválení žádosti o dotaci na restaurování plátna obrazu sv. Martina.

Letos, v roce 2022, budou zahájeny práce na restaurování obrazu sv. Martina, a to ve výši dotace obce Tlumačov (100 000 kč) a daru fyzické osoby 50 000 kč + dvou darů fyzických osob (6 000 + 5 000). Zbylé práce ve výši 210 000 kč jsou plánovány na příští rok v závislosti na dotací ZK a MK ČR, o které budé zažádáno do konce června. Na restaurování rámu paní Grossová z NPÚ Kroměříž po více jak ročním jednání stále nevydala závazné stanovisko.

Venku na vývěsce kostela i zde v dokumentu jsou telefonní kontakty na nemocniční kaplany v nemocnicích našeho Zlínského kraje.

Tento prohlížeč nepodporuje zobrazení dokumentu PDF. Prosím, stáhněte si PDF dokument pro prohlížení: Stáhnout PDF.

Biblický citát na dnešní den
Pojďte za mnou. (Mt 4,19)

Farář: P. Michal Šálek

E-mail: fatlumacov@ado.cz